Vadvirágom őshonos magyar virágmag keverék Virágos ősgyep Extra 50g

T16295
A Virágos ősgyep Extra magkeverék jellemzői: Leírás Szeretnél gyönyörű, színes és virágzó gyepet? A nagysikerű Virágos ősgyep 7 őshonos vadvirágból álló keverék után elkészült ennek nagyobb testvére, a 15 f... Részletes leírás
17,52 EUR (nettó: 13,80 EUR)

Szállítás
face
Személyes átvétel:
Akár a mai napon info
Akár még a mai napon. A rendelés leadása után összekészítjük a csomagot, majd sms - ben vagy e - mailen értesítjük, hogy a termékek átvehetőek (Gazdabolt_2 üzletünkben, hétfőtől - péntekig 8:00 - 17:00 óra között).
Futárral:
1-5 nap info
A rendelés leadása után a futárszolgálat 1-7 munkanap alatt szállítja ki a csomagot, melyről e-mailben értesítjük.

A Virágos ősgyep Extra magkeverék jellemzői:

Leírás

Szeretnél gyönyörű, színes és virágzó gyepet? A nagysikerű Virágos ősgyep 7 őshonos vadvirágból álló keverék után elkészült ennek nagyobb testvére, a 15 fajból álló őshonos magyar  magokat tartalmazó Virágos ősgyep extra magkeverék.

Ezzel garantált a siker a beporzók körében is: a cickafark, a zsálya, a tarka koronafürt, a nyúlszapuka, a szöszös bükköny és a szarvaskerep nagyon népszerű a lepkék körében, míg a fehérhere, a pitypang, a lándzsás útifű, a vadrezeda a rövid nyelvű beporzóknak, mint például a háziméh nyújt táplálékot, a vöröshere pedig leginkább a hosszúnyelvű méhféléknek, többek közt a poszméheknek. A százszorszép pedig hosszú, akár februártól-novemberig tartó virágzásával fontos virágporforrás.

Mint minden pillangós növény, a herék, a szarvaskerep, a nyúlszapuka és a tarka koronafürt is megkötik a nitrogént a levegőből és a talajt dúsítják vele. Ez a fűnek is jót tesz, így a műtrágyákat is elfelejthetjük. A keverékben lévő fajok ismertek szárazságtűrésükről és gyakran még akkor is zöldellnek, ha a fű már rég kiégett körülöttük. Nyírjuk kevesebbszer a füvet, hogy tudjanak virágozni! Valamennyire mindegyik növényt lehet edzeni, hogy alacsonyabb állapotban virágozzon, de próbáljunk meg időt (és magasságot) hagyni nekik. A vetés idejétől függően első évben nem feltétlen fog az összes faj virágozni, de második évtől már mindenképp.

Vethetjük meglévő fű közé, új füvesítéskor fűvel keverve és fű nélkül, önmagában is (ld. lejjebb). Kérlek ehhez olvasd el a lejjebb található vetési tanácsokat.

Tulajdonságok:

Élettartam:

Egynyári, évelő

Virágzási idő:

Február-november

Méret: 

10-35 cm

Talaj:

Száraz, átlagos.

Termőhely:

Napos

Beporzófaktor:

10/10

A következő fajokat tartalmazza:

  • Közönséges cickafark (Achillea millefolium)– 6,5%
  • parlagi pipitér (Anthemis arvensis) – 4,3%
  • nyúlszapuka (Anthyllis vulneraria) – 5,1%
  • százszorszép (Bellis perennis) – 0,5%
  • szarvaskerep (Lotus corniculatus) – 17,1%
  • kamilla (Matricaria chamomille) – 2,6%
  • lándzsás útifű (Plantago lanceolata) – 8,5%
  • vetési boglárka (Ranunculus arvensis) – 2,1%
  • vadrezeda (Reseda lutea) – 2,1%
  • ligeti zsálya (Salvia nemorosa) – 6,4%
  • tarka koronafürt (Securigera varia) – 6,4%
  • pitypang (Taraxacum officinale) – 2,1%
  • fehér here (Trifolium repens)  – 17,1%
  • vörös here (Trifolium pratense) – 17,1%
  • szöszös bükköny (Vicia villosa) – 2,1%

Vetési tanácsok:

A legjobb, ha előkészített, gyomoktól megtisztított, porhanyósra gereblyézett, szabad földfelületre veted. Ekkor 2-3 gramm/négyszetméterrel érdemes számolni. Friss füvesítés esetén keverheted fűmaggal is ezt a mixet (2-3 gramm/100 gramm fű vagy 1-2 gramm/négyzetméter a megfelelő fűmennyiséggel. Alternatívaként lehet meglévő fű közé is vetni ezeket a mixeket, de akkor is fontos valamennyi szabad földfelületet kialakítani. Ennek módja, hogy alacsonyra levágjuk a füvet, majd gyepszellőztetővel egyszer-kétszer átmegyünk a területen. Utána kigereblyézzük az így eltávolított filcréteget, ezután vethetjük el fű közé is a magokat. Ekkor inkább 3-4 gramm/négyzetméterrel érdemes kalkulálni. Ha a gyepszellőztetést kihagyjuk, akkor nem, vagy csak alig csíráznak ki a magok! Utána fontos a csírázás (3-4 hét) alatt a területet folyamatosan nedvesen (nem vizesen) tartani, ez akár napi több, kisebb locsolást is jelenthet száraz, meleg idő esetén. Az egynyári fajok első évben, az évelők többsége második évtől virágzik majd. Vetés után kb. 4-6 héttel már levághatjuk egyszer. Ha kezdetben többször vágjuk, akkor a fajok kicsit megedződnek, hogy alacsonyabbra nőjenek és hamarabb virágozzanak. A keverék a fűhöz képest sokkal szárazságtűrőbb, de a herefélék a hatalmas aszályban kb. havi kétszeri öntözést meghálálnak (a lándzsás útifű, a szarvaskerep és a cickafark viszont még az aszályban is szépen zöldell). Hosszú távon a cél, hogy sokkal kevesebb gondozással és sok víz spórolásával egy szép, biodiverz, virágos területet hozzunk létre: ehhez nem kell gyakran nyírnunk (csak az elején érdemes többször, ha alacsonyabbra szereténk őket). Idővel a keverékben található pillangósok egyre jobban terjednek.

Ajánlott vetési mennyiség:

Egyedül vetve:

 2-3 gramm/m²

Fűmaggal vetve:

1-2 gramm/m²

Meglévő fű közé:

3-4 gramm/m²

Súly: 0.05 kg
Elérhetőség: 1-4 nap
Kultúra: Díszkert, Dísznövény
Értékesítési alapegység: db

0 értékelés, összesen: 0

Megvásároltad? Értékeld a terméket!

Oszd meg a termékkel kapcsolatos tapasztalataidat más vásárlókkal is.


0 értékelés, összesen: 0

Megvásároltad? Értékeld a terméket!

Oszd meg a termékkel kapcsolatos tapasztalataidat más vásárlókkal is.