Citromfa levelének barnulása

Pap Edina Hlavný odborný radca

Az alomtrágyát nem javasoljuk közvetlenül a növény mellé adni, különösen akkor, ha az a növény edényben van, mert nagyon csekély az a talamennyiség, ami pufferelné a nagy mennyiségű ammóniát a nyers trágyából. Igen, nagyon jó a nyúltrágya ősszel talajba dolgozva, de nem közvetlenül ültetés előtt. Illetve célszerű érlelni, komposztálni a nyúltrágyát, és amikor földdé érett, semleges szagú, akkor használni. A kávézaccot is lehet a komposztba tenni, de nem direktben használni.
Az átültetés mindig sokk a növénynek, amíg gyökeret nevel, hiánybetegségek kialakulhatnak, amit (ha elegendően nagy a lombozat) lombtrágyával lehet pótolni.

Wuxal Super Evergreen 1 l

11,66 €

#59707
Tamaskó Judit

Tisztelt Pap Edina!

Igen, a nyúltrágya saját, faalapú alommal együtt kevertem bele, eddig mindenhol azt olvastam, hogy a nyúltrágya nem éget és nagyon jó a növényeknek, mert nitrogénben, foszforban, káliumban és ásványi anyagokban is gazdag. Rengeteg más növényhez is teszem a kertbe évek óta és pozitív hatását látom. Valamint folyamatosan trágyázza maga is a kertet (szabadon legel) igaz, az elenyésző mennyiség egy-egy növénynek.
Milyen tápanyagra lenne szüksége? Továbbá mit javasol, mivel tudnám pótolni?
Érdekesnek tartom, hogy csak most átültetés után jelentkezett a probléma (kb. egy hete). Pont a nagy esőzések elött, mert gondoltam az eső megöntözi és a páratartalmat is biztosítja, de elég sok eső esett, ezért gondoltam a túl nedves talajra.

Válaszát előre is köszönöm:
Tamaskó Judit

#59675
Pap Edina Hlavný odborný radca

A nyúltrágya saját? Nagyon veszélyes az ilyesmi. A nyers szerves trágya magas ammóniumtartalma megégeti a gyökereket, a növény tápanyaghiánytól szenved. A kávézacc szerkezetlazításra jó, de nem tápanyagpótlásra.

#59661
Tamaskó Judit

Tisztelt Szakértők!

Magról ültetett citromfám levele sárgulni kezdett és barna foltok találhatóak rajta.
Szépen fejlődött egész télen, ezért nemrégiben átültettem nagyobb cserépbe, igyekeztem meghagyni a földlabdát, mellé kávézaccot és nyúltrágyát is kapott.
Mi lehet a baj? Túl sok víz érte?

#59659
Iváncza Noémi

Kedves Szakértő!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. Kitettem a napra lehulott az összes levele és utána kihajtott újra szép sűrű leveleket hozott:)))
Köszönöm!!
Szép napot!

#23989
Pap Edina

Kedves Rakonczai Zoltánné. Kérnénk képet! A tápanyaghiányt tartom a legvalószínűbbnek a meszes talaj miatt.

#23047
Pap Edina

Kedves Noémi! Fényhiány, száraz levegő és nagy valószínűségel káliumhiány áll a citromfa leromlásának hátterében.

#23046
Rakonczai Zoltánné

A mangólia levele foltos szárad. Miért?

#22957
Iváncza Noémi

Tisztelt Szakértők!
Magról ültettem a citromfámat elég szépen és gyorsan fejlődött , de kezdett romlani a helyzet a levelei elkezdtek hullani és barnulni,átültettem de semmi eredmény.
Köszönöm a segítséget előre is.

#22953